Adventní čas v zelené třídě

Před prvním adventním víkendem děti z naší školky rozsvítili vánoční strom na náměstí. Potom nás nasvštívil Mikuláš, čert a anděl. Za zazpívanou písničku děti obdarovali nadílkou. Také jsme si udělali čertí dopoledne,s čertími převleky,cvičením a zahráli jsme si na čertí školu. Nezapomněli jsme vytvořít dopis pro Ježíška s nakreslenými a vystřiženými obrázky dárků, které si děti přejí. S ostatními třídami jsme zpívali u našeho betléma. Čekání na Ježíška jsme si krátili pečením cukroví, zkoušením některých vánočních zvyků nebo rozbalováním balíčků v advetním kalendáři. 

Jak si zeleňáskové užívali podzim

V podzimních měsících jsme si užívali podzimní přírodu – hrabání listí na zahradě, stavba domečků pro zvířátka v lese. Na svátek všech světýlek a dušiček jsme vyrobili podzimní svícínky, které nám v krátících se dnech krásně rozsvítily třídu. Dále jsme vytvořili koně pro sv. Martina a vyzkoušeli si je v překážkové dráze. S drakem jsme se učili rozlišovat geometrické tvary, navlékali mašle na dračí ocas a tvoříli dračí kamarády z různých materiálů. Také jsme navštívili plzeňské divadlo Alfa, kde nám zahráli “Pohádky z Ošemetna”.

 

KARANTÉNA dětí ŽLUTÉ třídy 12.–14.1. 2021

Děti ze žluté třídy, které byly dne 4.1. 2021 v MŠ a neprodělaly dosud covid.

a) karanténa od 12.1 do 14.1.2021 /děti jsou omluveny ze stravy                                        b) rodiče budou telefonicky informováni KHS Plzeň                                                                 c) děti budou testovány na covid – 19, test hradí zdravotní pojišťovna                                    d) rodiče mají povinnost informovat o karanténě dítěte pediatra svého dítěte                          e) ŽÁDOST O OŠETŘOVNÉ je k dispozici na stránkách České správy sociálního  zabezpečení www. cssz.cz. V sekci Aktuální informace k ošetřovnému z důvodu uzavření  škol si stáhněte formulářč.5. Systém vygeneruje číslo formuláře. které si pečlivě uschovejte. Do formuláře je třeba zapsat  IČO školy: 606 11 880.                              Vyplněný formulář následně odevzdejte svému zaměstnavateli.

Omlouváme se za případné problémy.

Večer budou prostory vydesinfikovány ozónovou ionizací.

Provoz MŠ zůstává nadále stejný.

Vedení MŠ II. Nýřany –  Marta Römanová