Leden v zelené třídě

Leden jsme začali návštěvou místního kostela, který jsme si prohlédli včetně jesliček. Poznávali jsme počáteční písmena tří králů-K+B+M – pokládání PET víček na vzor dle tvaru jednotlivých písmen. Tři králové se také přišli podívat do naší třídy. Velmi nás bavilo hrát si pohádku Boudo, budko. Ze sirek jsme vytvářeli tvar ptačí budky a z vytvořených papírových koulí jsme vyrobily velkého sněhuláka. Tomu jsem pak udělali kamarády – malé sněhuláky z různých materiálů. Kromě toho jsme se starali o ptáčky na naší zahradě, zkoušely zimní sporty a spoutu dalších aktivit ve třídě. Počásí nám sice nedovolilo užít si ty pravé zimní radovánky, ale i tak jsme si celý měsíc moc užili! 

Adventní čas v zelené třídě

Před prvním adventním víkendem děti z naší školky rozsvítili vánoční strom na náměstí. Potom nás nasvštívil Mikuláš, čert a anděl. Za zazpívanou písničku děti obdarovali nadílkou. Také jsme si udělali čertí dopoledne,s čertími převleky,cvičením a zahráli jsme si na čertí školu. Nezapomněli jsme vytvořít dopis pro Ježíška s nakreslenými a vystřiženými obrázky dárků, které si děti přejí. S ostatními třídami jsme zpívali u našeho betléma. Čekání na Ježíška jsme si krátili pečením cukroví, zkoušením některých vánočních zvyků nebo rozbalováním balíčků v advetním kalendáři. 

Jak si zeleňáskové užívali podzim

V podzimních měsících jsme si užívali podzimní přírodu – hrabání listí na zahradě, stavba domečků pro zvířátka v lese. Na svátek všech světýlek a dušiček jsme vyrobili podzimní svícínky, které nám v krátících se dnech krásně rozsvítily třídu. Dále jsme vytvořili koně pro sv. Martina a vyzkoušeli si je v překážkové dráze. S drakem jsme se učili rozlišovat geometrické tvary, navlékali mašle na dračí ocas a tvoříli dračí kamarády z různých materiálů. Také jsme navštívili plzeňské divadlo Alfa, kde nám zahráli „Pohádky z Ošemetna“.

 

ZÁŘÍ U ZELEŇÁSKŮ

Jsme sluníčková školka => Modelujeme sluníčka 🙂 

Den společného setkání na školní zahradě s ostatními třídami a lesním skřítkem