Úplata za předškolní vzdělávání v mateřské škole ve školním roce 2024-2025

Vážení rodiče,

od 1. 9.2024 dochází k navýšení úplaty v obou mateřských školách v Nýřanech na 800 Kč.

Příspěvek od MěÚ Nýřany pro dítě a jednoho zákonného zástupce s trvalým pobytem v Nýřanech zůstává stejný. (Pokud má dítě a alespoň jeden ze zákonných zástupců trvalé bydliště v Nýřanech, bude úplata snížena o 300,-Kč měsíčně tím, že tento příspěvek bude hrazen zřizovatelem, přímo na účet ZŠ a MŠ Nýřany (tzn. 500,-Kč zákonný zástupce, 300,-Kč zřizovatel).

Rodiče nově nastupujících dětí obdrželi žádost při vyzvedávání rozhodnutí v měsíci červnu. Žádost je k dipozici ke stažení i pod tímto příspěvkem. Je nutné ji co nejdříve vyplněnou odevzdat MěÚ Nýřany ekonomický odbor .

Zadost_o_prispevek_za_predskolni_vzdelavani-2-1Stáhnout

Úplatu nehradí rodiče, jejichž děti do 31.8.2024 dosáhnou 5 let a děti s odkladem školní docházky.

Nově od 1.9.2024 mají nárok na osvobození od úplaty rodiny, které pobírají dávku – přídavek na dítě.

Pokud budou rodiče chtít být částečně osvobozeni (polovina měsíční částky) od 1.9.2024 od úplaty, doručí řediteli Základní školy a Mateřské školy v Nýřanech žádost o osvobození a potvrzení o přiznání dávky od Úřadu práce poslední týden v srpnu..

Povinností rodiče je oznámit případnou změnu přiznání dávky v průběhu roku!